Fryzury: Uczesania, które odejmują lat

Słoneczne dni skłaniają do urodowych eksperymentów. Zmianę w wyglądzie najlepiej zacząć od nowej fryzury. Zobacz, ile masz możliwości, by wyglądać młodo i seksownie!

Z pasemkami: unowocześnią fryzurę

Skuś się na taki sposób koloryzacji, bo: pasemka, nawet klasycznie obciętym włosom, nadają bardziej młodzieńczy charakter;

Reklama

dodają fryzurze oryginalności; dzięki pasemkom odrosty są mniej widoczne, a wtedy dłużej cieszymy się zadbanym i atrakcyjnym wyglądem.

Melanżowe kosmyki

Rdzawe cienkie smużki na tle ciemnobrązowych pasm ciekawie grają na całej długości fryzurki. Taka stylizacja ożywi nawet króciutkie włosy: wystopniowane nad karkiem, z baczkami i dłuższą grzywką. Układanie: wilgotne włosy rozdziel miniprzedziałkiem z boku.

Wgnieć piankę. Pasma mocno odciągaj od skóry okrągłą szczotka. Utrwal uczesanie odrobiną żelu. Jaśniejsze końcówki Lekkie rozjaśnienie dolnych partii fryzury najlepiej prezentuje się na włosach półdługich i długich.

Taka stylizacja zwana ombre (cieniowanie), ma teraz swoją modniejszą odmianę. Rozjaśnione są tylko wybrane pasemka mniej więcej od połowy długości (tzw. sombre).

Układanie: wilgotne włosy rozdziel regularnym przedziałkiem. Spryskaj je lotionem i podwiń końce grubą, okrągłą szczotką. Rozburz dłońmi od spodu.

Muśnięte słońcem

Tak będą wyglądać włosy, gdy ozdobią je delikatne refleksy o 1– 2 tony jaśniejsze od reszty fryzury. Daje to naturalny efekt zwłaszcza na włosach półdługich.

Układanie: wilgotne pasma podsusz z pochyloną głową, by nabrały objętości u nasady. Zrób przedziałek z boku. Wgnieć piankę. Podwiń szkieletową szczotką, a końce grzywki – wywiń.

Z grzywką: wymodelują rysy twarzy

Bez względu na kształt to wprost wymarzony element uczesania dla pań po 40. roku życia, ponieważ:

grzywka potrafi doskonale ukryć zmarszczki na czole i wszelkie mankamenty cery np. przebarwienia lub wypryski;

poprawia proporcje twarzy oraz sprytnie ją modeluje;

dodaje buzi plastyczności, gdyż uwypukla kości policzkowe i optycznie zmiękcza rysy, które z wiekiem się wyostrzają.

Pastelowy róż to kolor, który wypogadza cerę. Tę barwę powinien mieć i cień, i satynowa pomadka (daje połysk!).

Rzęsy podkreślamy brązowym tusz, dodajemy taką kredkę, bo brązy ładnie harmonizują z różową powieką.

Do linii brwi

Długa grzywka podcięta w niemal prostej linii zakrywa wysokie czoło i optycznie skraca podłużną buzię. Grzywka idealnie współgra z wystopniowanymi pasmami do ramion. Układanie: wilgotne i spryskane lotionem pasma sczesuj do przodu szkieletową szczotką. Grzywkę miękko skieruj na czoło.

Ładnie zaokrąglona

Niezbyt obfita i podcięta w miękkiej półokrągłej linii grzywka sprytnie odwróci uwagę od rysów w kształcie trójkąta. Górną część twarzy poszerzą pasma uniesione na czubku głowy. Układanie: włosy na czubku podtapiruj. Pasma z tyłu podziel na dwie części i zawiąż w supeł. Mocno ściągnij i zbierz spinką. Końce skręć lokówką.

Asymetryczna

Oryginalnie zakrywająca czoło, dłuższa i miękko podcięta grzywka wyróżnia fryzurkę w stylu chłopczycy. Efektowna propozycja dla okrągłej twarzy.

Układanie: umyte i podsuszone pasma spryskaj lotionem. Zrób skośny przedziałek i zaczesz grzywkę na czoło. Układaj cienką okrągłą szczotką, unosząc pasma.

Z pazurkami: dodadzą lekkości

Umiejętne wycieniowanie włosów ma wiele zalet, dzięki którym będziesz wyglądać o wiele młodziej:

dzięki pazurkom uczesanie wygląda na pełne energii i życia;

włosy są o wiele łatwiejsze do ułożenia i ładnie odbite od skóry;

fryzura dłużej utrzymuje się w idealnym stanie i można ją z łatwością przemodelować w ciągu dnia (np. żelem);

pazurki dodają objętości nawet cienkim oraz rzadkim włosom;

nieco zaostrzone kontury fryzury idealnie podkreślają efektowne, najnowocześniejsze linie cięcia.

Postrzępiony bob

Półdługa fryzurka jest nieco krótsza po bokach twarzy i umiejętnie wycieniowana na końcach. Efekt lekkości wzmacnia grzywka w pazurki. Uczesanie sprytnie osłania zbyt okrągłą buzię.

Układanie: wilgotne włosy rozdziel przedziałkiem na środku. Wgnieć piankę. Włosy przy twarzy i grzywkę podwiń grubą okrągłą szczotką, a pasma z tyłu – wywiń. Rozburz palcami.

Wyrazisty przód

Pasma są podgolone z tyłu, krótsze nad karkiem i dłuższe z przodu oraz pocieniowane. Efektownie wystylizowany przód optycznie skróci zbyt pociągłą buzię.

Układanie: wilgotne pasma zaczesz do przodu i wgnieć piankę. Przeczesuj włosy w różnych kierunkach i odciągaj je od skóry szkieletową szczotką. Nadaj fryzurze ostateczny kształt, wgniatając w przód mocny żel.

Wywinięte końcówki

Włosy poniżej ramion są mocno wystopniowane i pocieniowane. Uczesanie okala policzki i sprawdzi się przy twarzy trójkątnej.

Układanie: suche włosy podziel na pasemka i skręć trzymaną pionowo lokówką. Rozdziel nieregularnym przedziałkiem z boku. Rozburz i utrwal żelem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Naj
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Kiedy lśnią, wyglądasz 15 lat młodziej! Szkodzą im zabiegi chemiczne i używanie suszarek, ale nie musisz z nich rezygnować. Nowoczesne kosmetyki i triki naszych babć pomogą włosom błyszczeć. więcej