Fryzury: Sztuczki na włosy pełne objętości

Już nie będziesz narzekać, że zima i nakrycia głowy nie służą włosom. Sprytne triki i nowoczesne preparaty uniosą je od nasady na wiele godzin. wlosy zachwycały wygladem

Reklama

ABC pielęgnacji

Kosmetyki z efektem volume-up:

- Wybieraj szampony dodające puszystości (znajdziesz je głównie w seriach do pasm cienkich). Zawarte w nich składniki nadają długotrwałą objętość i lekkość.

- Gdy pasma szybko się przetłuszczają, myj je codziennie, używając do tego celu szamponów do częstego mycia (np. seria Lekkie i mocne, Pantene) lub typu 2w1.

- Nakładaj balsamy, maski do pasm pozbawionych objętości. Zadziałają skuteczniej, gdy włosy najpierw odciśniesz w ręcznik!

- Unikaj odżywek bez spłukiwania, mogą niepotrzebnie obciążyć pasma. Wyjątek to leciutkie odżywki w piance lub spreju.

- Spłukuj kosmetyki długo, przeczesując pasma palcami.

Wypróbuj: 1. szampon Silk+Volume, CeCe Care, ok. 27 zł; 2. odżywka Objętość, Janna, ok. 7 zł; 3. maska Fibralogy, L´Oréal, ok. 20 zł.

Suszenie ma znaczenie

Zabieg, który pomoże unieść pasma od nasady:

- Po myciu pasma trzeba lekko podsuszyć, dopiero na wilgotne (nigdy mokre!) można zastosować kosmetyki do stylizacji. Tylko wtedy zadziałają!

- Umyte włosy odciśnij w ręcznik – zrób to delikatnie i bez pocierania! Pasma rozczesz rzadkim grzebieniem. Pochyl głowę i podsusz czuprynę od dołu, przeczesując ją od skóry palcami lub płaską szczotką. Nabiorą puszystości.

- Możesz też podsuszyć włosy, przeczesując je szkieletową lub okrągłą szczotką z jednej strony przedziałka na drugą.

Postaw na dyfuzor!

- Ta nasadka dołączona do suszarek ułatwi ci odbić włosy od nasady. Dyfuzor przykładaj do skóry miejsce przy miejscu (np. Philips ThermoProtect Ionic, ok. 130 zł). Tak zamaskujesz bruzdy na czole, między brwiami, biegnące od nosa ku brodzie, w kącikach oczu.

- Zasinienia ukryj korektorem rozświetlającym (na podkład) lub w żółtawym odcieniu (pod podkład). Dzięki temu wyrównasz koloryt cery i będziesz wyglądać pogodniej. Kosmetyk rozprowadź nie tylko na dolnych powiekach, ale też przy skrzydełkach nosa i w kącikach ust.

Odpowiednia stylizacja

Umiejętne zakręcanie:

- Zapewnij fryzurze elastyczność, stosując pianki dodające objętości. Wyciśnij kosmetyk na dłoń lub grzebień. Gdy pianka „urośnie”, rozprowadź ją od nasady po końce.

- Przy włosach z tendencją do opadania, dodatkowo używaj spreju odbijającego pasma od nasady.

Nakręcaj pasma na wałki, papiloty, termoloki, co da efekt loków lub fal.

Układaj pasma na okrągłych szczotkach, co ładnie odbije je od nasady. Gdy masz włosy gęste i grube, podepnij wierzchnią warstwę pasm i najpierw stylizuj włosy od spodu.

Lekcja tapirowania

Puszysta odmiana:

Użyj grzebienia o gęstych i cienkich ząbkach (lub tzw. tapirówki). Efekt zabiegu będzie trwalszy, a układanie łatwiejsze, gdy włosy u nasady spryskasz odrobiną lakieru.

Oddziel kosmyki o szerokości 2–3 cm. Każdy tapiruj (najlepiej od spodu), przeciągając grzebieniem od końcówki do skóry – efekt będzie delikatny.

Aby uzyskać mocno natapirowaną fryzurę, tapiruj włosy partiami. Podepnij wierzchnią warstwę pasm i najpierw układaj te od spodu.

Utrwalanie

Zawsze z umiarem:

Zimą wybieraj lakiery mocno utrwalające oraz dodające objętości.

Nigdy nie spryskuj pasm z wierzchu! Unoś je partiami i oszczędnie lakieruj od spodu, a będą puszyste i lekkie.

Krótkie fryzurki utrwal odrobinką żelu, wosku, ale najpierw je dobrze rozetrzyj!

Gotową fryzurę roztrzep palcami od nasady, a włosy nabiorą puszystości.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Naj
Więcej na temat:

Zobacz również