Fryzury na uroczyste okazje

W tym roku podczas świąt zabłyśnij efektownym uczesaniem! Jak szybko i modnie ułożyć włosy, podpowiada nasz ekspert, Kasia Poniatowska-Miłek z salonów fryzjerskich MilekDesign.

Z półdługich włosów

Wywinięty bob

Reklama

Wyjątkowo kobiecy, pasuje do każdego kształtu twarzy. Korzystnie odmładza i dodaje wdzięku. Co więcej, nie wymaga gęstych włosów. Przygotowanie Na umytych, wilgotnych pasmach rozprowadź grzebieniem piankę (jeśli masz cienkie włosy) lub spryskaj je płynem ułatwiającym układanie (gdy są grube i sztywne).

1. Górną warstwę włosów upnij na czubku głowy. Pozostałe włosy susz wywijając na zewnątrz na okrągłej szczotce.

2. Spięte wcześniej włosy dziel na pasma, każde lekko lakieruj u nasady i susz na szczotce, mocno wyciągając ku górze.

Francuski koczek

To klasyczne upięcie jest idealne na uroczyste spotkania. Wyszczupla okrągłą twarz i wydłuża szyję.

Wykonasz je z każdego rodzaju włosów. Przygotowanie Wszystkie włosy lekko spryskaj lakierem, żeby upięcie lepiej się trzymało. Dodatkowo, część nad czołem możesz posypać u nasady pudrem dodającym objętości (np. Volume Powder, Taft, ok. 14 zł).

1. Szeroki pas włosów znad czoła upnij, żeby nie przeszkadzały. Resztę zbierz w kucyk, skręć i podwiń pod spód w tzw. banan. Umocuj szpilkami do koka.

2. Górną część włosów natapiruj i wygładź z wie rzchu. Końcówki schowaj pod nasadą koka i upnij.

Z długich włosów

Fantazyjny precel

Takie uczesanie pięknie wyeksponuje połysk gładkich włosów. Najefektowniej będzie się prezentowało na grubych, sztywnych i prostych.

Jeśli twoje włosy nie są z natury idealnie proste i sypkie, zacznij od starannego przeciągnięcia wszystkich pasm prostownicą. Na boku zrób krótki przedziałek.

1. Włosy lekko spryskaj lakierem, żeby zmniejszyć poślizg. Wszystkie zbierz w kucyk na karku, tuż za uchem.

2. Skręcaj go mocno i upnij w precel, mocując szpilkami do koka. Na koniec polakieruj całość, najlepiej lakierem nabłyszczającym (np. HairX, Oriflame, 15 zł).

Hollywoodzkie fale

Są ponadczasowe i wspaniale odejmują lat – wyglądają pięknie nawet na zupełnie siwych pasmach. Najefektowniej prezentują się na włosach dość gęstych, a najdłużej utrzymają się na niezbyt grubych i miękkich.

Umyte i podsuszone włosy spryskaj przy skórze sprayem unoszącym je u nasady (np. Volume Collagene, Elseve, ok. 16 zł) lub lakierem. Jeśli nie masz lokówki o dużej średnicy, fale możesz wykonać przy użyciu dużych, najlepiej rzepowych wałków.

1. Pochyl głowę i susz włosy, przeczesując je palcami od samej nasady.

2. Zrób przedziałek na boku, podziel włosy na pasma i nakręcaj na grubą lokówkę od wysokości uszu. Każdy lok potrzymaj w ręce, aż ostygnie i spryskaj lakierem.

Z krótkich włosów

Chłopczyca w stylu retro

To popularne na przełomie lat 20. i 30. uczesanie znów jest w modzie. Zrobisz je przy użyciu spinek-klipsów, do kupienia w drogeriach lub sklepach fryzjerskich. Najlepiej wygląda i układa się na włosach cienkich, ale dość gęstych.

W lekko podsuszone włosy wetrzyj piankę i rozczesz je robiąc przedziałek na boku. Jeśli wolisz użyć lakieru, najpierw zrób przedziałek, a dopiero potem spryskuj pasma.

Zaczesz do przodu pasmo najbliżej twarzy. W 1/4 wysokości podepnij je pierwszą spinką. Przytrzymaj ją palcem, a włosy poniżej spinki znów zaczesz do przodu (patrz rysunek) i wepnij kolejną spinkę.

Podobnie postępuj z kolejnymi pasmami, położonymi coraz dalej od twarzy. Spinki wpinaj w równych rzędach. Zdejmij je po ok. 20-30 minutach, ale nie rozczesuj włosów. Polakieruj.

Pazurki z charakterem

Podkreśla ładną szyję oraz profil. Odmładza i odwraca uwagę od zmarszczek. Tę fryzurę wykonasz z każdego rodzaju włosów.

Jeśli nie masz bardzo gęstych włosów, użyj preparatu zwiększającego objętość (np. Aktywator gęstości Fibralogy, Elseve, ok. 20 zł) lub dowolnej pianki. Wilgotne pasma podsusz z pochyloną głową, przeczesując je palcami od szyi w kierunku czubka głowy.

Nie rób przedziałka, tylko rozczesz włosy promieniście, wokół jednego punktu na boku. Włosy modeluj, podwijając poszczególne pasma na szczotce pod spód.

Lekko podtapiruj u nasady tylko spodnią warstwę pasm na czubku głowy (patrz rysunek) i zaczesz je do tyłu. Boki zaczesz za uszy, a grzywkę na bok.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Zobacz również

  • Dokładnie oczyść Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem.... więcej