Fryzury na ślub

Długie, lekko pofalowane burza loczków.

Długie, gęste i zadbane włosy, o pełnym blasku odcieniu (nie muszą być rudawe), mniej więcej od połowy ich długości są lekko pofalowane. Fryzura jest naturalna i efektowna.

Reklama

Masz ułatwioną sprawę, jeśli Twoje włosy z natury są miękkie, podatne na powstawanie lekkich fal. Umyj je po prostu i zostaw do wysuszenia. Następnie, lekko je ugniatając, wetrzyj w nie trochę żelu modelującego, który podkreśli i „zrobi” fale.

Jeśli masz dość proste włosy, po umyciu zakręć je na grube wałki albo zawiń na szczotkę. Aby fale się udały, wcześniej użyj żelu modelującego.

Przedziałek na środku i biała opaska to nie jedyne rozwiązania. Fryzurę wykończ według własnych upodobań.

Subtelne miniskręty

Włosy o średniej długości, do szyi, można efektownie wyeksponować.

Naturalna fryzura z leciutkimi falami to świetna propozycja dla pań, które nie lubią zbyt dużych zmian na głowie, ale w dniu ślubu chcą wyglądać nieco inaczej.

Jeśli Twoim włosom brakuje puszystości, nałóż na nie piankę z linii volume. Zrób przedziałek na boku, a wszystkie włosy zaczesz na jedną stronę. Rozdzielaj pasmo po paśmie i każde lekko poskręcaj. Aby włosy były bardziej podatne na skręt, spryskaj je lekko płynem modelującym.

Zachowując lekkie skręty, zwiąż włosy nisko i owiń jeszcze całym pasmem. W miejsce spięcia wepnij świeży kwiat lub materiałową ozdobę.

Kok hiszpański

Ta klasyczna fryzura jest niezwykle szykowna i elegancka

Taki łagodny kok daje wiele możliwości. Można upinać go na różne sposoby, symetrycznie lub nie. To fryzura, która wspaniale eksponuje szyję.

Na umyte, lekko podsuszone włosy nałóż żel wygładzający i wszystkie zaczesz gładko do tyłu.

Następnie podziel je na 3 grube pasma. Każde, podwijając pod spód, zawiń w tzw. dużego ślimaka i podepnij wsuwkami.

Aby fryzurę uczynić bardziej wyszukaną, we włosy wepnij ozdobną spinkę kwiat. Najlepiej białą, różową lub ecru.

Stylowe upięcie

Fryzura bardziej dynamiczna, pełna ekspresji.

Mariaż loczków, tapiru i duży kwiat plus swobodne upięcie. Najpierw wetrzyj we włosy piankę, która podniesie je od nasady. Potem podkręć je lokówką tak, aby wyraźne były loczki. Włosy z przodu lekko podtapiruj i zaczesz do tyłu.

Bierz w palce razem po 2,3 loki i zawijając je, podpinaj luźno. Na koniec użyj lakieru. Subtelnym akcentem będzie kwiat.

Luźny warkocz

Efektowny, finezyjny warkocz będzie świetnym uzupełnieniem ślubnej kreacji.

Ta fryzura ma wiele wariantów, w grę wchodzi np. warkocz francuski. Włosy spryskaj żelem modelującym. Kosmyki z przodu zaczesz do tyłu i zacznij robić swobodny warkocz, zostawiając na zewnątrz kilka kosmyków. Całość utrwal lakierem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Na żywo

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej