Fryzury na lato

Skręcone morską solą, rozpuszczone, jakby od niechcenia zaplecione... Gwiazdy wybrały swoje ulubione letnie fryzury. Czas na Ciebie!

Dziewczyna surfera ...czyli klasyka gatunku. Plażowe fale to najpopularniejsza z wakacyjnych fryzur. Jeśli masz włosy kręcone lub falowane, wystarczy, że kiedy będą prawie suche, spryskasz je preparatami z solą morską i mocno ugnieciesz.

Reklama

Twoje włosy są proste? Gdy będą wilgotne, wgnieć w nie piankę i zrób kilka warkoczyków lub małych koczków. Po wyschnięciu utrwal fryzurę lakierem.

"Mokra włoszka"

Ostatnio, po latach zapomnienia, znowu powróciła na wybiegi. Na plaży, kiedy wciąż wchodzisz do wody, łatwo stworzysz ten modny look.

Po kąpieli w morzu spryskaj włosy odżywką lub olejkiem i zaczesz palcami do tyłu. Następnie skręć włosy.

Użyj soli morskiej i kiedy włosy będą suche, rozczesz je palcami: tak powstaną delikatne fale.

Słodka chłopczyca

Nawet jeśli masz krótkie włosy, możesz je lekko skręcić. Dzięki temu będziesz wyglądać delikatnie i dziewczęco. Pomogą ci sól morska i cienkie wałki. Możesz też zwinąć wilgotne włosy w twisty i pozwolić im wyschnąć.

Łagodne fale

Sól morska – ta zamknięta w pojemniczku z atomizerem – to najlepsza przyjaciółka loków.

Pleć i kręć

Neohipiska : Lubisz mieć rozpuszczone włosy, ale denerwuje cię, kiedy wpadają ci do oczu? Zrób przedziałek z boku głowy, wydziel pasmo przy skroni i zacznij splatać dobierany warkocz. Nie zapomnij jednak najpierw spryskać włosów odżywką – dzięki temu nie będą się plątać.

Ozdabiaj i chroń

Wybierz swój ulubiony wzór i kosmetyk najwygodniejszy w aplikacji.

Plażowa Indianka: Opaski w jaskrawych kolorach przytrzymują niesforne kosmyki i pięknie podkreślają opaleniznę.

W pierwsze dni plażowania noś je na włosach – inaczej będziesz mieć na skórze biały pasek!

Pamiętaj:

Promienie UV szkodzą nie tylko skórze! Melanina zawarta we włosach zapewnia im częściową ochronę, jednak już po kilku dniach nie jest ona wystarczająca. Kiedy zauważysz, że twoje włosy stały się jaśniejsze, oznacza to, że są uszkodzone. Dlatego przed wyjściem na słońce stosuj specjalne spreje z filtrami UV.

Wilgotne włosy są słabsze! Po kąpieli stają się bardziej podatne na łamanie. Jeśli są długie, bezpieczniej będzie, gdy je złapiesz w luźny kucyk – splatanie i zwijanie może im zaszkodzić.

Przede wszystkim jednak odsącz z nich nadmiar wody i spryskaj lekką odżywką.

Zawsze spłukuj chlor i sól! Mogą wniknąć we włosy i znacząco pogorszyć ich kondycję. Korzystaj z przyplażowych natrysków.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Show

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej