Fryzury dodające objętości

Choć większość Polek ma włosy cienkie z natury, możemy je optycznie zagęścić dzięki sprytnym sposobom modelowania i sprawdzonym kosmetykom.

Efektowny bob

Dzięki modelowaniu na grubej szczotce tak obcięte włosy nabiorą puszystości. Po myciu podsuszamy pasma z pochyloną głową. Spryskujemy sprejem unoszącym je od nasady i wgniatamy piankę dodającą objętości. Suszymy, mocno podwijając szczotką. Lakierujemy od spodu.

Puszysta grzywka

Reklama

Krótkie i mocno wycieniowane na chłopczycę pasma zrobią wrażenie bujniejszych, gdy wymodelujemy je szkieletową szczotką. Lekko podsuszone włosy rozdzielamy skośnym przedziałkiem z boku. Wgniatamy piankę dodającą objętości. Suszymy włosy, odciągając je od skóry szczotką i kierując na twarz. Utworzoną w ten sposób długą grzywkę unosimy i lakierujemy od spodu.

Potargane pazurki

Szkieletowa szczotka sprawi, że pocieniowana czuprynka wyda się bardziej gęsta. Przy skórze spryskujemy pasma sprejem unoszącym je od nasady i wgniatamy mocną piankę. Włosy układamy szkieletową szczotką, przeczesując je z jednej strony na drugą. Robimy przedziałek z boku. Wgniatamy żel, nadając fryzurze kształt.

Burza loków

Papiloty optycznie zagęszczą włosy do ramion. Podsuszone pasma spryskujemy lotionem. Średniej grubości pasemka nawijamy na papiloty: jeden do przodu, drugi do tyłu. Gdy włosy wyschną, zdejmujemy wałeczki. Skręt rozburzamy.

Gęste fale

Półdługie i lekko pocieniowane włosy odmienimy za pomocą lokówki. Umyte pasma suszymy, unosząc je od skóry szkieletową szczotką. Robimy przedziałek z boku i lekko spryskujemy lotionem do stylizacji. Dzielimy włosy na grubsze pasma. Każde skręcamy lokówką (np. stożkową), trzymając ją pionowo. Rozczesujemy grzebieniem o rzadkich zębach. Utrwalamy fale lakierem dodającym objętości.

Koloryzacja

●Do farbowania pasm cienkich i łamliwych najlepiej używać farb bez amoniaku, ponieważ działają delikatniej.

●Jeśli nie musimy ukryć siwizny, nie farbujmy całej czupryny, tylko wybierzmy pasemka lub balejaż.

●Optycznie zagęszczą włosy pasemka typu słoneczne refleksy lub tzw. koloryzacja trójwymiarowa. Ta druga polega na pokryciu wybranych kosmyków kilkoma zbliżonymi odcieniami. W pasmach ładnie załamuje się światło, dając wrażenie obfitych włosów.

●Objętości włosom dodaje też koloryzacja typu ombre, ale najlepiej wykonać ją w salonie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Naj

Zobacz również