Fryzura pełna objętości

Możesz taką mieć, nawet jeśli twoje włosy są cienkie i słabe. Zastosuj się do naszych rad!

Reklama

Bez względu na to, który kosmetyk wybierzesz, nie przesadzaj z jego ilością. Zbyt wiele zamiast dodać pasmom objętości może je bowiem obciążyć i skleić. Na dodatek i pianka, i lakier zostawią na włosach widoczny biały osad.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Pianka ułatwi modelowanie

Podstawową właściwością tego kosmetyku jest zwiększenie objętości pasm, zwłaszcza u ich nasady. Sprawdzi się najlepiej przy włosach cienkich i kręconych. Pamiętaj tu o zasadzie: mniej pianki znaczy więcej... puszystości.

Nakładaj ją zawsze na mokre włosy. Wstrząśnij opakowaniem i wyciśnij trochę na dłoń (od wielkości orzecha włoskiego przy cienkich pasmach, do mandarynki przy grubych). Rozprowadzaj ją na włosach ugniatającymi ruchami. Możesz ją też przeczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Lakier utrwali uczesanie

Kiedyś kojarzony był głównie z fryzurą tzw. hełmem. Jednak prawda jest taka, że żaden kosmetyk do stylizacji nie przedłuży jej trwałości jak właśnie lakier. To dzięki niemu twoje uczesanie przetrwa całą noc.

Aby uzyskać naturalny wygląd włosów i ich nie skleić, spryskuj je z odległości ok. 30 cm, zataczając kręgi. Dzięki temu lakier osiądzie na nich równomiernie. Jeśli chcesz dodać fryzurze objętości, pochyl głowę i spryskaj włosy od spodu (u ich nasady).

Gdy kosmetyk wyschnie, podnieś głowę i ułóż fryzurę. Lakier świetnie też sobie poradzi z poskromieniem elektryzujących się, odstających kosmyków. Spryskaj dłonie i przeciągnij nimi po sterczących włoskach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Chwila dla Ciebie

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej