Fryzura odmładzająca

Reklama

Koloryzacja push-up

Pasemka i balejaż, w których jaśniejsze kolory mieszają się z ciemniejszymi, ale w jednej palecie barw, np. blondu, sprawiają, że włosy optycznie zyskują na objętości.

Farbowanie 3D, czyli optycznie „zagęszczające” włosy, otrzymuje się dzięki koloryzacji mieszanką farb o zimnych i ciep łych pigmentach. Wtedy nasze włosy zmieniają kolor i odcień, od jaśniejszych po ciemniejsze, w zależności od kąta padania światła.

Najlepsze fryzury

Postrzępiony BOB, czyli fryzura półdługa (włosy nie krótsze niż do brody i nie dłuższe niż do ramion). Młodzieńczej lekkości dodaje jej moc ne cieniowanie i lekka grzywka.

Krótka asymetria. Najmodniejszą w tym sezonie krótką fryzurą odmładzającą jest pixie cut. Charakteryzuje się mocnym wycieniowaniem, asymetryczną długością, a także postrzępioną grzywką.

To ci nie służy

Fryzury, które dodają lat, czyli misternie ułożone, zbyt ułagodzone, przestylizowane. Częstym błędem jest także mocne natapirowanie włosów lub nałożenie zbyt dużej ilości lakieru. Tworzy się wtedy tzw. efekt hełmu – to postarza, a nawet trąci mało wyrafinowanym gustem.

Ciemny, matowy kolor włosów nie tylko dodaje lat, ale także sprawia, że twarz wygląda szaro i nieciekawie. Przy takich barwach oczy tracą blask.

Zbyt „ciężkie” cięcia. Idealnie proste cięcie włosów (zarówno długich, jak i krótkich, np. bob), grube, ciężkie grzywki sprawiają, że rysy twarzy wydają się mniej subtelne.

Łagodzące uczesanie

Niegrzeczny kok, czyli niby niedbale upięty z tyłu (bardzo wysoko, prawie na czubku głowy) z wyciągniętymi gdzieniegdzie pasemkami włosów. Takie uczesanie nie tylko wydelikatnia rysy twarzy, ale i odmładza.

Anielskie fale. Taka fryzura jest nie tylko bardzo prosta (wystarczy podkręcić kilka kosmyków włosów tuż przy twarzy), ale także łagodzi oblicze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Kiedy lśnią, wyglądasz 15 lat młodziej! Szkodzą im zabiegi chemiczne i używanie suszarek, ale nie musisz z nich rezygnować. Nowoczesne kosmetyki i triki naszych babć pomogą włosom błyszczeć. więcej