Farbowanie włosów. Znajdź kolor idealny

Podejdź do tego zadania jak… profesjonalistka. Posłuż się charakterystyką pór roku, ustal, jakim typem jesteś, i do dzieła!

Ogólne zasady są proste: typ letni i zimowy dobrze prezentuje się w tonacjach popielatych, a wiosenny i jesienny w złotych i rudych. Ciepłe odcienie wyglądają nienaturalnie przy zimnych typach urody.

Chłodne mogą podkreślić zmęczenie i cienie pod oczami, gdy nie będą pasować do karnacji. Jasne kolory zmiękczają rysy, ciemne je wyostrzają. Ale przejdźmy do szczegółów.

Reklama

Konsultacja Maciej Maniewski - stylista fryzur, kreator marki Maniewski Hair&Body.

Pani Wiosna

Tak wyglądasz

◗Twoja skóra ma delikatny, złocisty, brzoskwiniowy odcień (ale może być lekko zaróżowiona). Miewasz piegi i opalasz się na brąz.

◗Oczy często mają oprawę ciemniejszą od koloru włosów. Tęczówka zwykle jest niebieska lub zielona.

◗Twój kolor włosów to jasny, złoty lub ciemnoblond: od platynowego, przez słomiany, po miodowy. Włosy często mają złociste refleksy.

Paniom Wiosnom pasują złociste blondy i miedziane rudości. Dobrze ci będzie w ciemniejącym blondzie, tzw. dziecięcym, jasnym miedzianym, jasnym rudym, a nawet czerwonym o miodowym odcieniu. Wszystkie odcienie ze złotymi refleksami – miodowy, kukurydziany, bursztynowy, jasny złoty brąz – są bardzo pożądane.

Dla młodszych: ciemny blond, jasny brąz, czerwony z refleksami.

Dla starszych: złocisty, miodowy, bursztynowy.

Tego się wystrzegaj! Unikaj kontrastów między włosami, cerą i oczami. Niewskazane są zimne barwy, ciemny brąz i czerń.

Pani Lato

Tak wyglądasz

◗Masz jasną cerę o mlecznym kolorycie. Z powodu lekko błękitnawego odcienia, wygląda na subtelnie matową. W wietrzne lub mroźne dni masz mocne rumieńce.

◗Twoje oczy są niebieskie lub szare, ale bywają też panie w typie Lata z jasnozieloną oraz brązową tęczówką.

◗Jeśli twoje włosy w dzieciństwie były koloru blond, teraz są popielate, a jeśli były popielate – mają kolor brązowy.

Pasują ci wszelkie popielate i chłodne odcienie: jasny, platynowy, perłowy i gołębi blond, ciemny blond, jasny szatyn. Dla młodszych: beżowy blond, migdałowy, jasny, mroźny brąz.

Dla starszych: ultrapopielaty, perłowy blond, jasny szatyn.

Tego się wystrzegaj! Nie ulegaj pokusie pofarbowania włosów na ciepły odcień. Złociste refleksy, żółtawe rudości są wykluczone!

Pani Jesień

◗Jesteś panią Jesienią zarówno wtedy, gdy twoja skóra ma odcień kości słoniowej, jak i intensywny, złocistobeżowy czy też brzoskwiniowy. Masz skłonność do piegów, a kiedy się opalasz, skóra jest zaczerwieniona.

◗Twoje oczy mogą być zielone, oliwkowe, stalowoniebieskie, ale także jasno i ciemnobrązowe w odcieniach miodu i bursztynu.

◗Masz włosy o rudawym odcieniu. Mogą być marchewkowe, ceglaste, kasztanowe, brązowe. Postaw na te odcienie Do twarzy będzie ci w odcieniach miodu, miedzi, cynamonu.

Pasuje ci farbowanie ton w ton (czyli farbowanie pogłębiające naturalny kolor). Urody dodadzą ci również bardzo modne ogniste kosmyki.

Dla młodszych: cynober, miedziany, kasztanowa czerwień.

Dla starszych: cynamonowy, kasztanowy, czekoladowy.

Tego się wystrzegaj!

Nigdy nie decyduj się na drastyczne rozjaśnianie – będziesz wyglądać nienaturalnie. Wyeliminuj zimne kolory i mocne kontrasty. Unikaj też rubinowych czerwieni, bo bardzo postarzają.

Pani Zima

◗Możesz być typem królewny Śnieżki o porcelanowej cerze, która bardzo źle reaguje na słońce lub mieć skórę w chłodnym odcieniu oliwki, opalającej się niezwykle szybko.

◗Twoje oczy są orzechowe, ciemnobrązowe, ale mogą być też zielone lub błękitne.

◗Włosy masz zdecydowanie ciemne, brązowe lub czarne. Innymi słowy: od jasnego do ciemnego brązu, poprzez gorzką czekoladę, po czarne jak heban. Postaw na te odcienie Do twarzy ci będzie w chłodnych, jakby zmrożonych odcieniach.

Naturalna czerń nie zawsze jednak będzie pasować do porcelanowej cery, może bowiem postarzać i stwarzać zbyt wielki kontrast. Znacznie lepiej będzie wyglądała czerń z niebieskawym połyskiem czy mahoń.

Dla młodszych: rubinowa czerń, gorzka czekolada, granatowa czerń.

Dla starszych: truflowy, średni brąz, mokka.

Nigdy się nie decyduj na drastyczną zmianę koloru włosów. Żółtawy blond, ciepły czerwony czy rudy nie są dla ciebie. Nie będą pasowały ani do twojej cery, ani do oprawy oczu.

Zabiegi po koloryzacji!

◗ Stosuj szampon i odżywkę do włosów farbowanych, które wygładzą i wzmocnią pasma. Unikaj natomiast szamponów silnie oczyszczających, bo przyspieszają blaknięcie koloru.

◗ Używaj kosmetyków termoochronnych i unikaj zbyt gorącego powietrza suszarki. Włosy farbowane są osłabione, łatwiej się przesuszają i niszczą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Naj

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej