Domowa maseczka wygładzająca i nabłyszczająca włosy

Moje włosy są „wysokoporowate” – jak to określają blogerki zajmujące się urodą. Gdy tylko wyjdę z domu w wietrzny dzień, natychmiast zbijają się w „kolonie”, czyli strączki, które wymagają rozczesania. Czy jakaś domowa maseczka zmieni je w sypką, lśniącą taflę? Maria z Bochni

Włosy o wysokiej porowatości, czyli nierównej powierzchni (z rozchylonymi łuskami i dużą ilością ubytków) rzeczywiście „zlepiają się” w grupki, jak rzepy. Sypkie i lśniące mogą być tylko włosy idealnie gładkie na całej długości.

Domową maseczkę wygładzającą można przygotować z lnu. Gotujemy pół szklanki ziarenek siemienia z 1,5 szklanki wody do uzyskania żelu. Nakładamy go na umyte włosy (można rozcieńczyć wodą różaną, jeśli jest za gęsty).

Reklama

Nakładamy na 30 minut, zmywamy letnią wodą. Najlepiej byłoby powtarzać zabieg po każdym myciu, a przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Kobieta i życie

Zobacz również

  • Kiedy lśnią, wyglądasz 15 lat młodziej! Szkodzą im zabiegi chemiczne i używanie suszarek, ale nie musisz z nich rezygnować. Nowoczesne kosmetyki i triki naszych babć pomogą włosom błyszczeć. więcej