Dodaj włosom blasku

Jasne pasma mają mało pigmentu i są bardziej podatne na wysuszenie niż ciemne. Podobnie reagują często rozjaśniane. I jedne, i drugie, gdy są osłabione, tracą połysk. Dzieje się tak dlatego, że włosy stają się porowate i gorzej odbijają światło. Ale to nie wszystko.

Reklama

Przez rozchylone łuski łatwiej ucieka wilgoć i może dojść do kruszenia się pasm. Stosuj więc intensywnie nawilżające maski i odżywki, by je wzmocnić.

Mgiełka rozświetlająca

Lekko osuszone po myciu pasma spryskaj równomiernie na całej długości preparatem np. Hello Blondie, Matrix, ok. 51 zł (u fryzjera). Potem możesz zacząć suszyć je suszarką i układać, tak jak lubisz.

Mgiełka działa jak lekka odżywka bez spłukiwania – wygładza porowate, przesuszone włosy i w efekcie dodaje im blasku. Dzięki temu, podczas stylizacji nie plączą się. Stosuj do pasemek blond, naturalnych i farbowanych.

To ważne

Chroń włosy przed słońcem, podczas kąpieli morskich i w basenie.

Promienie UV przesuszają włosy, dlatego stosuj preparaty z UV. Noś kapelusz, gdy świeci mocne słońce.

Słona czy chlorowana woda może zmienić odcień blondu (po farbowaniu) w zielonkawy. Dlatego kąp się w czepku i dokładnie spłucz włosy po kąpieli.

Odżywka w 5 minut

Żółtko i cytryna dla przesuszonych kosmyków. Zmieszaj żółtko z łyżeczką soku z cytryny i wetrzyj w wilgotne włosy (do długich użyj podwójnej porcji). Po ok. 5-10 minutach zmyj papkę. Do ostatniego płukania dodaj sok z połowy cytryny.

Olejek do kruchych końcówek. Zmieszaj pół na pół olejek z kiełków pszenicy (np. Etja, ok. 14 zł) i oliwę z oliwek. Przelej do ciemnej butelki. Wcieraj go przed myciem włosów w końcówki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Świat kobiety

Zobacz również