​Czerwone włosy- komu pasuje taki kolor?

Wściekłoczerwone lub rude kosmyki to zdecydowanie odpowiednie kolory dla odważnej kobiety! Jeżeli jesteś energiczna i żywiołowa to na pewno będziesz wyglądać świetnie w tak wyrazistym odcieniu włosów. Bardzo często decydujemy się na ten szalony krok pragnąc dużej fryzjerskiej odmiany, lecz warto pamiętać, że intensywne pasma nie będą pasować do każdego typu urody.

Zdjęcie

Na rude włosy decydują się kobiety odważne i pewne siebie /123/RF PICSEL
Na rude włosy decydują się kobiety odważne i pewne siebie
/123/RF PICSEL

Najlepiej prezentują się w połączeniu z jasną cerą i dość ostrymi rysami. Odradza się je zaś posiadaczkom ciemnej karnacji oraz cienkich i łamliwych włosów, gdyż czerwień podkreśli wszystkie ich niedoskonałości. Rudzielce zawsze przyciągają wszystkie spojrzenia, więc warto o tym pamiętać przed zdecydowaniem się na koloryzację.

Farbowanie włosów

Istnieje wiele rodzajów farb, dlatego koloryzację należy zacząć od dobrania takiej, która będzie idealnie komponować się z kolorytem cery. Jeżeli jesteś posiadaczką chłodnego typu urody skup się raczej na intensywniejszych i ciemniejszych barwach, a gdy twoja karnacja należy do ciepłych wybierz miodowe lub rude odcienie. 

Reklama

Najlepiej będzie zdać się na intuicję: sama właściwie stwierdzisz jaki kolor będzie dla ciebie najodpowiedniejszy. Weź pod uwagę, że zabieg farbowania wykonywany w profesjonalnym salonie zazwyczaj ma bardziej satysfakcjonujące rezultaty. Rozważ więc udanie się do fryzjera, by efekt był idealny. Jeżeli jednak zdecydujesz się na samodzielną koloryzację, pamiętaj by ściśle przestrzegać instrukcji podanej na opakowaniu. 

Czerwona farba silnie wniknie w strukturę włosów, jeśli wcześniej odpowiednio je przygotujesz. Zrób kosmykom wcześniej kurację odżywiającą i regenerującą.

Pielęgnacja farbowanych włosów

Jak dbać o fryzurę, by na długo zachowała swój blask? Każda ingerencja w strukturę włosów ma na nie bardzo negatywny skutek, dlatego ważne jest, by korzystać ze specjalnych odżywek i szamponów, które, oprócz ochrony farby przed wypłukiwaniem, silnie odżywiają kosmyki. Postaraj się również nie narażać ich na niekorzystne warunki zewnętrzne, unikaj prostowania i częstego korzystania z suszarki. 

Rozważ zainwestowanie w poprawiające kondycję włosów maseczki. Odpowiednie dbanie o koloryzowane kosmyki sprawi, że będziesz cieszyła się piękną i przyciągającą uwagę fryzurą.
Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Więcej na temat:

Zobacz również