​Czekoladowy brąz - dla kogo taki kolor

Brązowe włosy należą do bardzo naturalnych i pasujących do niemal każdego typu urody. Na rynku istnieje mnóstwo farb w wielu różnych odcieniach brązu, dlatego na pewno nie będziesz mieć problemów z doborem tego idealnego dla siebie.

Zdjęcie

Ten odcień pasuje do większości typów urody /123/RF PICSEL
Ten odcień pasuje do większości typów urody
/123/RF PICSEL

Pamiętaj, że do ciepłej cery najodpowiedniejsze będą barwy zbliżone do miodowych, a do chłodnej ciemniejsze i bardziej wyraziste. Co jednak z czekoladowym brązem? To subtelny, a jednocześnie dość głęboki odcień, pasujący do większości typów urody. Należy jednak pamiętać, że na niektórych włosach końcowy efekt może okazać się bardzo ciemny. 

Polecany jest więc wszystkim blondynkom i rudzielcom, które chcą diametralnie odmienić swój wygląd, ale też szatynkom i brunetkom pragnącym nadać trochę blasku swojej fryzurze.

Reklama

Farbowanie włosów

Naturalną barwą włosów dla wielu kobiet jest tak zwany mysi blond. Ten popielaty odcień należy niestety raczej do nijakich i nieciekawych, dlatego często decydujemy się na farbowanie. Zarówno koloryzacja na brąz, jak i utrzymanie tego koloru jest o wiele łatwiejsze niż blondu czy rudego, dlatego warto go rozważyć. 

Jak odpowiednio dobrać farbę? W przypadku diametralnej zmiany koloru włosów warto będzie udać się do salonu fryzjerskiego, w którym specjalista nie dość, że pomoże w wyborze odpowiedniego odcienia, to wykona sam zabieg profesjonalnie, a efekt na pewno będzie zadowalający. Jeżeli jednak decydujesz się na koloryzację w domu, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. 

Zawsze przestrzegaj czasu farbowania podanego na opakowaniu, nie trzymaj czekoladowej farby na włosach dłużej niż powinnaś! Nie dość, że bardzo źle wpływa to na strukturę kosmyków to rezultat może okazać się bardzo ciemny, a tego lepiej uniknąć. 

Jeśli jesteś brunetką zastanów się nad takim wyborem, biorąc pod uwagę, że brązem ciężko będzie rozjaśnić czarne włosy. Wcześniej należy udać się na dość inwazyjny zabieg dekoloryzacji, co może okazać się zabójcze dla cienkich i słabych włosów.

Dbanie o farbowaną fryzurę

Jak odpowiednio pielęgnować swój nowy czekoladowy brąz? Na brązową farbę decydują się często kobiety o zniszczonych, matowych włosach. Kolor ten dobrze maskuje wszelkie niedoskonałości, lecz warto również zająć się samym problemem. Zainwestuj w odpowiednie szampony do farbowanych włosów i korzystaj z nich regularnie. 

Warto zaopatrzyć się również w odżywki lub maseczki, których stosowanie na pewno poprawi kondycję włosów. Pomoże również unikanie długotrwałego wystawiania na niesprzyjające warunki zewnętrzne: wiatr, mróz oraz słońce. Używając suszarki staraj się zawsze przełączać ją na chłodny nawiew i ogranicz  korzystanie z prostownicy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Dokładnie oczyść Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem.... więcej