Co robić, gdy włosy są przesuszone?

Zdjęcie

Osłabione włosy myj szamponem regenerującym /123/RF PICSEL
Osłabione włosy myj szamponem regenerującym
/123/RF PICSEL

Przesuszone pasma mają uszkodzone otoczki tłuszczowe, które chronią łuski włosa przed rozchylaniem. Gdy są one rozchylone, wilgoć ucieka z jego wnętrza. W efekcie tego kosmyki tracą połysk, są łamliwe, rozdwajają się. Mają tendencję do „puszenia się” i nadmiernego wypadania.

Tak osłabione pasemka myj szamponem nawilżającym lub regenerującym, stosuj odżywki, maski. Nie pocieraj włosów zbyt intensywnie ręcznikiem po umyciu, lepiej zawijaj je w turban.

Reklama

Uwaga! Zrezygnuj na jakiś czas z używania lokówki i prostownicy, gdyż dodatkowo przesusza włosy. Susz je letnim nawiewem suszarki i delikatnie rozczesuj, bo są osłabione.

Płukanki dodają pasmom blasku

Do ciemnych pokrzywa, podbiał. Zalej 2 saszetki ziołowej herbatki litrem wody i płucz włosy letnim naparem co 3-4 mycie głowy. Podbiał stosuj, gdy skóra głowy jest tłusta, a końce włosów wysuszone.

Do jasnych rumianek. Zaparz 1 saszetkę rumianku, dodaj sok z 1/2 cytryny i letnim naparem płucz włosy co 2-3 mycie.

Umiejętne mycie głowy

Umiejętne mycie głowy. Staraj się do mycia włosów używać letniej wody. Zbyt ciepła usuwa tłuszczową otoczkę, która chroni włosy przez przesuszeniem.

Ostatnie płukanie kosmyków rób chłodną wodą z dodatkiem soku z 1/2 cytryny (na 2 l wody), by pozamykać łuski włosa.

Domowe maski

Z awokado: Papkę z 1/2 awokado, 1/3 banana, 2 łyżeczek miodu i 3 oliwy extra vergine rozprowadź na wilgotnych włosach. Przykryj foliowym czepkiem, po 20 min umyj głowę szamponem nawilżającym.

Z żółtkiem i olejkiem: Zmieszaj żółtko z łyżką olejku z kiełków pszenicy (np. Olvita, ok. 20 zł). Nanieś na włosy, włóż czepek foliowy. Zmyj po godzinie.

Z oliwy: Podgrzej 1/2 szklanki oliwy extra vergine. Ciepłą wczesz grzebieniem we włosy. Po ok. 15 min umyj głowę szamponem nawilżającym.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Świat kobiety

Zobacz również