​Cienkie włosy - porady, pielęgnacja, fryzury

Rodzaj włosów jest dziedziczony genetycznie, nie mamy więc większego wpływu na to, jakiego gatunku będą nasze kosmyki. Może się zdarzyć, że włosy okażą się być cienkie, delikatne i rzadkie. Warto wiedzieć jak się z nimi obchodzić, aby uwydatnić ich zalety, a ukryć wady.

Zdjęcie

By mieć piękne włosy, dbaj o dietę /123/RF PICSEL
By mieć piękne włosy, dbaj o dietę
/123/RF PICSEL

Nie każda fryzura pasuje bowiem do tej specyficznej odmiany. Kruchością charakteryzują się również włosy przez długi czas farbowane, przesuszane i prostowane: nasze rady pomogą także właścicielkom zniszczonych kosmyków.

Pielęgnacja cienkich włosów

Jak odpowiednio dbać o cienkie włosy? Najważniejszy jest dobór odpowiednich kosmetyków. Kupowane przez ciebie szampony, odżywki i maski powinny być jak najlżejsze, aby nie obciążały fryzury. Odstaw na bok preparaty zawierające silne detergenty oraz te silnie pachnące. 

Reklama

Warto zainwestować w delikatne lakiery w sprayu, które do tego rodzaju kosmyków nadają się lepiej niż guma, woski czy żele. Nadmiar kosmetyków sprawi, że fryzura oklapnie, a tego chcemy uniknąć; lepiej więc postawić na te sprawdzone, najlepiej z wyższej półki. 

Włosy susz głową w dół, nadasz im tym samym objętości. Uważaj jednak z temperaturą: gorące powietrze bardzo źle wpływa na ich kondycję. Może się również okazać, że problemy z kosmykami związane są ze stanem zdrowia: warto więc udać się do dermatologa lub dietetyka. Piękna i lśniąca fryzura to zasługa odpowiedniej diety, bogatej w witaminy i kwasy omega-3.

Propozycje fryzur

Powszechnie panującym poglądem jest, że osoby o cienkich włosach powinny zrezygnować z ich zapuszczania. To prawda, że krótkie fryzury mogą nadać kosmykom o wiele więcej objętości i uroku, niż dłuższe. Podcieniowany bob to idealne rozwiązanie dla każdej kobiety, chcącej zatuszować niedoskonałości swojej czupryny. 

Można również rozważyć klasyczne ścięcie na chłopczycę. Jeśli już zdecydujesz się na zapuszczenie włosów, unikaj zbyt ulizanych fryzur, gdyż podkreśli ona wszystkie ich wady. Zamiast tego wypróbuj podniesiony na czubku głowy kucyk lub delikatny koczek. Subtelne fale to także dobry pomysł, który na pewno sprawi, że poczujesz się bardzo kobieco. 


Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Zobacz również

  • Kiedy lśnią, wyglądasz 15 lat młodziej! Szkodzą im zabiegi chemiczne i używanie suszarek, ale nie musisz z nich rezygnować. Nowoczesne kosmetyki i triki naszych babć pomogą włosom błyszczeć. więcej