​Cieniowanie włosów

Wszystkie zabiegi fryzjerskie mają na celu sprawienie, byś czuła się piękna, a twoje włosy układały wygodnie i efektownie. Jednym z nich jest cieniowanie, czyli przycinanie poszczególnych kosmyków w sposób nieregularny, tak, aby miały różną długość.

Zdjęcie

Panie z długimi i cienkimi włosami nie powinny decydować się na cieniowanie /123/RF PICSEL
Panie z długimi i cienkimi włosami nie powinny decydować się na cieniowanie
/123/RF PICSEL

Umiejętnie zrealizowane może pozytywnie wpłynąć na odbiór kształtu twarzy: wyszczuplić ją lub wyprofilować. Fryzurze zostaje nadana nowa, ciekawsza forma. Niestety, cieniowanie może podkreślić cienkość i brak gładkości włosów. 

Końcówki także stają się rzadsze i łatwiej się niszczą. W przypadku kosmyków ciętych na prosto ich końce wyglądają bardzo zdrowo, są bowiem grube i gęste. Objętość takiej fryzury jest jednak mniejsza, a całość wydaje się cięższa, niż ta cieniowana.

Reklama

Kto powinien cieniować włosy?

Zarówno cieniowanie, jak i cięcie na prosto ma swoje plusy i minusy. Pierwszy typ fryzury skierowany jest jednak głównie do kobiet, których włosy charakteryzują się kruchością i delikatnością. Odpowiednio przystrzyżone i nierównej długości kosmyki nadają wtedy całości przede wszystkim objętości oraz charakteru. 

Sprawdza się to jednak głównie w przypadku krótkiej fryzury. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich, lecz długich włosów powinnaś zrezygnować z cieniowania, gdyż podkreślisz w ten sposób ich wady. Zabieg poleca się również wszystkim chcącym wyszczuplić twarz: okalające ją z boków kosmyki zasłaniają policzki, a buzia wydaje się mniej okrągła. 

Cieniowanie podkreśla naturalne fale i loki, dlatego w przypadku gęstych włosów można łatwo uzyskać "romantyczny" efekt. Niezależnie od grubości twoich kosmyków nie zapominaj o jednej złotej radzie: nie cieniuj ich za mocno! Efekt może być naprawdę nieciekawy.

Porady

Pamiętaj, że cieniowane włosy wymagają nieco więcej uwagi niż te cięte na prosto. Modeluj je podczas suszenia za pomocą okrągłej lub płaskiej szczotki, by pozostały gładkie i proste. Nie unikniesz zapewne stosowania pianek i lakierów, gdyż tego typu fryzury mają tendencję do układania się w sposób bardzo chaotyczny. 

Wtarcie w kosmyki wosku lub żelu może nieraz okazać się niezbędne. Rozważ także zrobienie pasemek lub balejażu: delikatne refleksy bardzo dobrze komponują się z nierównymi końcówkami.Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej