Burza włosów! Jak unieść je od nasady?

Nawet jeśli natura nie obdarzyła Cię lwią grzywą, odpowiednia stylizacja i sprytne kosmetyki mogą zdziałać cuda.

Zdjęcie

Zdrowe włosy. /123/RF PICSEL
Zdrowe włosy.
/123/RF PICSEL

Cienkie włosy to typowa cecha mieszkańców północnej i środkowej Europy. Nasi przodkowie nie musieli mieć bujnych czupryn, które chroniłyby ich przed skwarem, bo też i słońca w naszej szerokości geograficznej jak na lekarstwo.

Skutek jest taki, że wiele z nas stojąc przed lustrem z zazdrością myśli o bujnych lokach Afrykanek czy błyszczących i grubych splotach Hindusek, i zastanawia się, jak z tych naszych słabych włosów zrobić wystrzałową (a przynajmniej jakąkolwiek) fryzurę.

Reklama

Kosmetyki zdziałają cuda

Producenci preparatów do pielęgnacji włosów wiedzą, o czym marzą kobiety w poszczególnych częściach świata. Wiedzą więc, że tym, czego na drogeryjnych półkach poszukują Polki, są produkty nadające objętość włosom i je pogrubiające.

Zaopatrując się w liczne odżywki, aktywatory i maski, pamiętajmy jednak, że w przypadku cienkich włosów nie należy przesadzać z ilością stosowanych produktów. W ten sposób osiągniemy bowiem jedynie efekt odwrotny od zamierzonego – nasze włosy pod ciężarem kosmetyków oklapną jeszcze bardziej.

• Szampon i odżywka. Wybieraj szampony i odżywki z serii dodających objętości. Ich formuła sprawia, że włosy nie „przyklejają” się do siebie i wydają się bardziej puszyste. Odżywkę wystarczy zostawić na 2 minuty i spłukać. Ważne też, by nie nakładać jej na włosy u nasady, a jedynie od wysokości ucha po końce – inaczej fryzura przyklapnie.

• Pianki i lotiony. Najlepsze będą pianki i lotiony unoszące włosy u nasady. Nakładamy je tylko tuż przy skórze, tak by uniosły kosmyki. Część z tych preparatów aplikuje się na podsuszone włosy, a część na mokre. Jeśli masz bardzo cienkie włosy, lepiej nakładać kosmetyk na suche kosmyki, bo ich nie sklei.

• Olejki i jedwab. Przy cienkich włosach kosmetyków nabłyszczających należy używać z umiarem. Częściej bowiem obciążą włosy, niż nadadzą im ładny wygląd. Jeśli jednak koniecznie musisz wcierać np. serum w końcówki, zadbaj o to, by aplikować je faktycznie jedynie w miejscach wymagających ratunku.

Stylizacja

Oprócz kosmetyków, których zadaniem jest nadać objętość fryzurze, nie bez znaczenia jest sposób, w jaki włosy suszymy i układamy.

• Suszenie. By uzyskać maksymalną objętość fryzury, susz włosy z głową pochyloną do dołu. Używaj też szczotki, którą uniesiesz włosy, i skieruj suszarkę ku ich nasadzie.

• Wałki. Jeśli masz czas, nawiń suche włosy na bardzo grube wałki. Dzięki temu utrwalisz efekt uniesienia.

• Lokówki i prostownice. Wysuszone włosy możesz skręcić za pomocą lokówki lub „połamać” na prostownicy, gdy roztrzepiesz je palcami i utrwalisz lakierem (pryskając nim z odległości 30 cm), nadasz fryzurze pożądaną objętość.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

TV14

Zobacz również