Błyskawiczne eleganckie fryzury

Podczas świątecznych spotkań z rodziną i znajomymi każda z nas pragnie zachwycać pięknie ułożonymi włosami. Oto nasze pomysły!

Reklama

Modnie uniesione

Fryzura ładnie odsłoni twarz i sprawi, że okrągła buzia wyda się smuklejsza.

Jak to zrobić? W wilgotne włosy wgnieć piankę odbijającą pasma od nasady. Następnie susz pasmo po paśmie, nawijając do tyłu na grubą szczotkę. Potem grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach delikatnie zaczesz włosy na bok. Na czubku podtapiruj. Kosmyki przy szyi podkręć. Fryzurę spryskaj mocnym lakierem.

Miękkie fale

Wiele z nas na co dzień długie włosy związuje w wygodny kucyk. Idąc z wizytą, wyczarujmy z nich subtelne fale – przy nich rysy twarzy stają się takie delikatne.

Jak to zrobić? W wilgotne włosy (od poziomu ucha) wgnieć piankę do loków. Zrób z boku przedziałek. Gdy włosy wyschną, nawijaj wąskie pasma na lokówkę. Kosmyki rozczesz tylko do ucha, te poniżej nakręcone na lokówkę roztrzep palcami.

Bob z lokami

Odpowiednie upięcie sprawi, że nawet włosy sięgające za ramiona mogą wyglądać jak po cięciu w stylu bob.

Jak to zrobić? Włosy odbij u nasady, stosując urządzenie zwane volumizerem (zdj. 3) lub susząc na grubej okrągłej szczotce. Następnie kosmyki podwiń, luźno podpi nając wsuwkami na całej szerokości karku. Z tak ułożo nych włosów wyciągnij kilka pasm i skręć je na wąziutkiej lokówce. Tak skęcone, luźno dopnij do całości krótkimi wsuwkami. Fryzurę utrwal lakierem.

Romantyczna gra kontrastów

Gładko zaczesane czy puszyste? Jeśli nie możesz się zdecydować, jak ułożyć włosy, połącz dwie stylizacje w jednej fryzurze. To oryginalne i z klasą!

Jak to zrobić? W wilgotne pasma wgnieć piankę podkreślającą skręt włosów. Gdy wyschną, zakręć je na lokówce. Z jednej strony kosmyki rozczesz i wepnij za uchem wsuwkę. Z drugiej – roztrzep palcami, wpinając ozdobę na wysokości brwi.

Zalotne pazurki

Fantazyjnie ułożona grzywka i końcówki – tyle wystarczy, by proste włosy błyskawicznie stały się modne uczesanie.

Jak to zrobić? Na świeżo umytych włosach zrób przedziałek. Pasma wysusz lub pocze kaj, aż wyschną same. Na opuszkach palców rozprowadź mocno utrwalający żel. Kosmetyk wetrzyj w same końcówki grzywki i kosmyki przy szyi. Włosy zaczesz za uszy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:

Zobacz również