Akcja: regeneracja włosów

Po lecie włosy często są przesuszone, łamliwe, matowe. Pomóż im odzyskać dawny blask! Skróć je co najmniej o 3 cm, by pozbyć się przesuszonych i rozdwojonych końcówek. To pierwszy krok do tego, aby włosy odzyskały zdrowy wygląd. Wzmacniaj je kosmetykami, domowymi maseczkami, skorzystaj też z zabiegów regeneracyjnych.

Kuracje w domowym zaciszu

Wybór preparatów wzmacniających włosy jest szeroki: mają postać ampułek, odżywczych olejków, masek, sprayów. Wszystkie te kosmetyki zawierają znacznie więcej dobroczynnych składników niż zwykłe odżywki.

Reklama

Nowością są preparaty do stosowania na noc – włosy regenerują się podczas snu, rano wystarczy je umyć. W skład preparatów regenerujących włosy wchodzą m.in. wzmacniające proteiny, nawilżające wyciągi roślinne, ceramidy, witaminy, keratyna.

W salonie fryzjerskim

Zdecyduj się na profesjonalny zabieg regenerujący włosy. U fryzjera korzystne działanie szamponów, ampułek, odżywek czy masek jest wzmocnione dzięki wykorzystaniu ciepła i wilgoci. Używa się saun. Po nałożeniu kosmetyku na włosy siadamy pod specjalnym aparatem w kształcie kopuły. Ma on pojemnik, który napełnia się wodą destylowaną, a następnie podgrzewa ją do wysokiej temperatury. Ciepło i wydobywająca się para wodna sprawiają, że włosy szybciej wchłaniają substancje odżywcze z preparatów.

Zabiegi warto powtarzać co tydzień lub dwa. Ceny: od 50 zł.

Kosmetyki własnoręcznie robione

Odżywcza maska: rozgnieć awokado, zmieszaj z 3 łyżkami gęstej śmietany. Nałóż na włosy i pozostaw na 20 minut, a następnie spłucz.

Płukanka z nagietka do suchych włosów: zalej dwie torebki nagietka wrzątkiem i ostudź. W takim naparze płucz włosy dwa razy w tygodniu.

Odżywka z oliwy z oliwek i cytryny. Zmieszaj oliwę z sokiem z połowy cytryny.Nałóż na włosy, spłucz po 20 minutach.

Jakie błędy najczęściej popełniamy

Często sięgamy po niewłaściwe kosmetyki. Mogą podrażniać skórę, a – jeśli są zbyt obciążające dla naszych włosów – sprawić, że one nie będą się układać. Pytajmy fryzjera, jakie produkty do pielęgnacji wybrać.

I przestrzegajmy wskazówek na opakowaniu: nie trzymajmy maski na włosach dłużej, niż zaleca producent - ostrzega Beata Potoczna stylistka fryzur, właścicielka włoskiego salonu Corte del Sole w Warszawie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Dokładnie oczyść Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem.... więcej