4 sposoby na mocne końcówki włosów

Są proste i skuteczne. Dzięki nim pasma przestaną się przesuszać i łamać

Włosy, a zwłaszcza ich końcówki łatwo ulegają uszkodzeniu. Jeżeli twoje są tak długie, że nieustannie ocierają się o ubrania, oparcie kanapy, fotel w samochodzie, będą się rozdwajały mimo twoich starań. Jak najczęściej noś je upięte w luźny kok.

Reklama

Regularnie podcinaj

Nawet jeśli zapuszczasz włosy, odwiedzaj fryzjera co dwa miesiące. Możesz też podciąć je sama, pod warunkiem że masz bardzo ostre nożyczki i pewną rękę. A jeżeli końcówki już są rozdwojone, skróć pasma o tyle, żeby została tylko nieuszkodzona ich część.

Podczas kolejnych wizyt możesz podcinać włosy już tylko o 1-2 cm. Dzięki temu utrzymasz je w idealnym stanie.

Susz odpowiednio

... czyli jak najrzadziej suszarką. Strumień powietrza kieruj od góry w dół, unikniesz wtedy splątania kosmyków. Jeśli twoje włosy są cienkie, używaj suszarki ze specjalną końcówką, tzw. dyfuzorem (nadasz im objętość).

Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami – gniecione o poduszkę, po prostu się niszczą.

Właściwie stylizuj

Układając fryzurę, unikaj tapirowania, bo sprzyja to rozdwajaniu się pasm. Odpuść też sobie zbyt częste prostowanie. Jeśli już musisz to zrobić, wcześniej spryskaj włosy termoochronnym preparatem, który zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury. Możesz też wyprostować je szczotką wygładzającą z włosiem.

Pielęgnuj z głową

Po każdym myciu na osuszone ręcznikiem włosy nakładaj serum lub eliksir z olejkami (arganowym, kokosowym). Nie tylko je odżywi, ale i scali końcówki, zapobiegając ich rozdwajaniu. Na suche pasma możesz nanieść odrobinę płynnego jedwabiu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Suche powietrze i ocieranie o ubrania sprawiają, że włosy „łapią” ładunki elektryczne i zachowują się jak odpychające się magnesy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą Ci zapanować nad... więcej